Konyalı sanayiciler, dünyanın en büyük tarım makineleri fuarına katıldı

Konya Sanayi Odası, yurt dışı fuar organizasyonları düzenlemeye devam ediyor. KSO’nun Almanya Hannover’deki Agritechnica 2013 Tarım Makinaları ve Teknoloji Fuarı’na düzenlediği KOSGEB destekli fuar gezisine Konyalı tarım makine, alet ve ekipman sanayicileri katıldı. Sektörde dünyanın en büyük fuarı olan ve 2 yılda bir düzenlenen Agritechnica 2013 Tarım Makinaları ve Teknoloji Fuarı’nı 22 firmadan 30 firma temsilcisi ziyaret ederken, Konyalı 11 firma da fuarda stant açarak ürünlerini sergiledi.

Fuar ziyaretinin yanı sıra fabrika iş gezisinin de yapıldığı KOSGEB destekli Almanya programına katılan Konyalı tarım makine sanayicileri, teknoloji lideri birçok dünya devi firmayı, özellikle de rakiplerini yerinde görme imkanı buldular.Konyalı iş adamları, iş gezisi kapsamında yapılan GRIMME ve CLAAS firmaları ziyaretinde de ana sanayinin üretim süreçleri, iş gücü koordinasyonu, tedarik zinciri ve kalite altyapısının özellikleri hakkında firmaların üst düzey yöneticilerinden bilgiler aldı.

Fuarı ziyaret eden firmalar şu şekilde: Di-san Otomotiv, YTM Tarım Makinaları, Sürüm Tarım Makinaları,  Çayırova Otomotiv, Atakpar Otomotiv, Karaova Tarım Makinaları,  GMS Gençler Ziraat Aletleri, Özceylanlar Hidrolik Makina., SPA Dış Ticaret, Birleşim Tarım Makinaları, Özkoç İlave Dingil, Yağbasan Metal Kalıp, Lusna Makine Sanayi.,Üntar İlaçlama Tarım Aletleri, Plaster Damla Sulama, Tığlıoğlu Otomotiv Plastik Kalıp, Dünmak Dündar Makine, Orse Plastik Mamülleri, Başaran Gödeneli Zirai Aletler, Pançaoğlu Tarım Alet Makinaları, Oruç Karoser Sanayi, Arıcısan Makine.