TOBB MEYBEM MESLEKİ YETERLİLİK VE BELGELENDİRME KAPSAM GENİŞLETMESİ HAKKINDA

  

TOBB MEYBEM MESLEKİ YETERLİLİK VE

BELGELENDİRME KAPSAM GENİŞLETMESİ HAKKINDA

 

 

 

 

Sayın Üyemiz;

 

TOBB tarafından 81 il ve 160 ilçede mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme hizmeti verilmesi amacıyla kurulan 5 ana sektör ve 31 meslekte 30 binden fazla adayın sınav ve belgelendirme sürecini TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik Ve Belgelendirme A.Ş. yürütmektedir.

 

Ticaret Bakanlığı tarafından İkinci El Motorlu Araç Alım-Satım Danışmanı Ve Sorumlusu Mesleklerinde (galeri, showroom, servis vb.) sınav ve belgelendirme hizmeti verilmesi zorunluluğu başlamıştır. Buna göre, gerçek kişi işletmelerde işletme sahibi, tüzel kişiliklerde şirket ortaklarından en az biri ve şirkette alım satım işi ile uğraşan personelin mesleki yeterlilik belgesi alması germektedir. Alınmadığı takdirde, Ticaret Bakanlığı tarafından ikinci el araç alım satımı için yetki belgesi verilmeyecek olup, mevcut şirket ve işletmeler araç alım satımı yapamayacaktır. 

 

Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4 ve Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 mesleklerine Ağustos 2018’den bu yana toplam 2.038 kişiye sınav ve belgelendirme hizmeti verilmiştir. Ekte ücret tarifesi bulunmaktadır.

Tüm Üyelerimize önemle duyurulur.

 

Saygılarımızla,

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI

Dosyalar