SANAYİ SİCİL BELGESİ ELEKTRONİK BAŞVURUSU HAKKINDA

SANAYİ SİCİL BELGESİ ELEKTRONİK BAŞVURUSU HAKKINDA

 

Sayın Üyemiz;

İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünden Odamıza gelen yazıda; Fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısı tüm Dünya’da hızlı şekilde yükselen Koronavirüs (Covit-19) salgınının toplum sağlığında oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanması hayati derecede öneme haizdir.

2018 yılı ocak ayından itibaren Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerinin "Hizmet  Standartları"  kapsamındaki bir çok iş ve işlemler için başvurular "DİJİTAL BAKANLIK" üzerinden yapılabilmektedir. Halihazırda İl Müdürlüklerince verilen 26 hizmet için İl Müdürlüklerine gelinmeden e-devlet şifresi ile sayısal ortamdan https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr linkinden başvurulabilirsiniz.

Toplum sağlığını korumak ve fiziksel teması en aza indirmek için il Müdürlüğü tarafından verilen Sanayi Sicil Belgesi ve sonrasındaki vize, değişiklik ve iptal işlemleri için yeni bir uygulama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Sanayi Sicil Belgesi İşlemleri için https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr/ Birimler / Diğer Hizmetler kısmından başvuruda bulunulmak kaydıyla işlemler yapılacak olup İl Müdürlüğüne gelmenize gerek kalmayacaktır.

Sanayi Sicil Belgeleri için İl Müdürlüğüne gelmenize gerek kalmadan adreslerinize posta/kargo ile gönderilecektir. Konu ile ilgili detaylı açıklama ve başvuru hakkındaki uygulama adımları Sanayi Sicil Belgesi kayıtlarındaki e-posta adreslerine gönderilmiş olup takıldığınız yerde aşağıdaki numaraları arayabilirsiniz.

Bu uygulama esnasında irtibat kurmanız gerektiğinde 444 61 00 dan 24212, 24209, 24228 ya da önce 2 ve 42 sonra operatöre bağlanmak için 0 (sıfır)’ı tuşlayarak bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI

Dosyalar