LÜTFEN AFRİKA’NIN SESİNE KULAK VERELİM

 LÜTFEN

AFRİKA’NIN SESİNE KULAK VERELİM

 

SOMALİ VE AÇLIK TEHLİKESİ YAŞAYAN DİĞER AFRİKA ÜLKELERİNE

YARDIM KAMPANYASINA KATILALIM…

 

 

Sayın Üyemiz,

 

Dünyanın en fakir kıtası olan Afrika’da 40 milyonun üzerinde insanın açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı, her üç Afrikalıdan birinin yetersiz beslendiği, özellikle 2011 yılında Doğu Afrika Ülkelerinin son 60 yılın en büyük kuraklığını yaşadığı ve bu kuraklığın başta çocuklar olmak üzere binlerce insanın yaşamını tehdit ettiği, kısacası bir insanlık dramı ile karşı karşıya kalındığı tüm kamuoyunca bilinmektedir.

 

Bu çerçevede Birliğimizde açlık sefaleti ile karşı karşıya kalan Afrika ülkelerine gerekli maddi ve ayni yardımın sağlanması amacıyla, 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu ile bu doğrultudaki mevzuat hükümleri çerçevesinde 1 aylık süre ile sınırlı olmak üzere bir yardım kampanyası düzenlenmiştir.

 

NAKDİ YARDIMLAR İÇİN :

Daha sonra Başbakanlık Genelgesinde belirtilen Banka Hesap Numarasına aktarılmak üzere aşağıdaki Banka Hesap Numarasına yatırılacaktır.

 

Türkiye İş Bankası A.Ş. TOBB Şubesi nezdindeki,

TOBB – Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı

Hesap No       : 4375 – 333 Türk Lirası Hesabı

IBAN No       : TR 88 0006 4000 0014 3750 0003 33

 

 

AYNİ YARDIMLAR İÇİN :

1)      Sağlık sorunları ve kültürel alışkanlıklar nedeniyle sıvı yağ (ayçiçeği yağı, kanola yağı, mısırözü yağı), toz şeker, un, çubuk makarna, süt tozu, bebe bisküvisi, buğday yarması, tuz ve çocuk maması gönderilebilmektedir.

2)      Ürünlerin son kullanma tarihlerine en az 6 ay kalmış olmalıdır.

3)      Asgari yardım miktarı 1 ton olarak belirlenmiştir.

4)      Yardım malzemelerinin gönderileceği adresi ve diğer bilgileri detaylı şekilde öğrenebilmek için TOBB Yardım Masası 444 86 22 ( 444 TOBB) numaralı telefon hattını arayabilir, www.tobb.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı Mübarek Ramazan ayında, açlık tehlikesi yaşayan Afrika ülkeleri için her türlü yardım ve desteği sağlayacağınıza inanıyor, bu vesile ile Mübarek Ramazan ayınızı tebrik ediyoruz.

 

Saygılarımızla,

 

KONYA SANAYİ ODAS I

BAŞKANLIĞI

 

 

NOT : LÜTFEN, YAPTIĞINIZ NAKDİ YARDIMLARIN BANKA DEKONTLARI İLE AYNİ YARDIM MİKTARLARINI ODAMIZA FAKSLAMANIZI RİCA EDERİZ.