SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJE YARIŞMALARI (SENVER)

 SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJE YARIŞMALARI (SENVER) 

Enerjinin etkin kullanılması, israfının önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için enerji verimliliğinin artırılması tüm gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de büyük önem arz etmektedir.

 

Enerji verimliliğinin artırılması amacıyla başarılı projelerin duyurulması ve teşvik edilmesi etkin bir politika aracı olarak değerlendirilmekte olup, endüstriyel işletmelerimizin uyguladığı verimlilik artırıcı projelerin, uygulamaların ve teknolojilerin ortaya çıkarılması, tanıtılması ve yaygınlaştırılması, endüstriyel işletmeler arasında bilgi alışverişinin artırılması, enerji verimliliği konusunda yeni ve benzer çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla endüstriyel işletmeler arasında her yıl Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışmaları (SENVER) düzenlenmektedir.

 

Bu yıl 12 nci kez düzenlenenecek  Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması (SENVER-12) “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri (SEVAP)”, “Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET)” ve “Enerji Verimli Ürün (EVÜ)” olmak üzere üç ana gruptan oluşmaktadır.

 

Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması'nda başarılı olan endüstriyel işletmelerin ödülleri; 2012 yılının Ocak ayının ikinci haftasında düzenlenecek olan”Enerji Verimliliği Haftası” etkinlikleri kapsamında, 12-13 Ocak 2012 tarihlerinde WOW Convention Center Yeşilköy/İstanbul adresinde düzenlenecek olan 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu programı çerçevesinde, kamu ve özel sektörün üst düzey yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilecek bir tören ile verilecektir.

 

SENVER-12'ye başvurular ile ilgili dökümanlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilmekte olup, başvuruların en geç 28 Ekim 2011 tarihi mesai bitimine kadar Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğüne  ulaştırılması gerekmektedir.

 

Bilgilerinize rica ederiz.

 

KONYA SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI