7.Dünya Odalar Kongresi

 Milletlerarası Ticaret Odası (ICC)’nin şemsiyesi altında faaliyet gösteren ve global anlamda Odaların temsilciliğini üstlenen Dünya Odalar Federasyonu (WCF), dünyanın farklı bölgelerinde iki senede bir düzenlediği Kongrelerinde iş dünyasını, Odaları, bürokratları ve akademisyenleri ortak bir platformda buluşturmaktadır.

Her bir Kongre, bir öncekinden daha fazla ses getirmekte ve WCF Kongrelerinin yankıları giderek artmaktadır. 4–6 Temmuz 2007 tarihlerinde İstanbul’da, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin evsahipliğinde düzenlenen 5. Dünya Odalar Kongresi, katılımcı sayısıyla Dünya Odalar Kongresi tarihinde bir rekor olarak kayıtlara geçmiştir. Altıncı Kongre ise 3-5 Haziran 2009 tarihlerinde, Kuala Lumpur Malezya’da gerçekleşmiştir.

Dünya Odalar Kongresi’nin yedincisi, “Girişim-Network-Refah” ana temasıyla, 8–10 Haziran 2011tarihlerinde, Meksiko City, Meksika’da, Meksiko City Ulusal Ticaret Odası (CANACO) ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Kongre kapsamında, beş ayrı kategoriden oluşan sponsorluk programı, sponsor kuruluşa çeşitli imkanlar sunmaktadır. Aynı zamanda, Kongre’ye eş zamanlı olarak bir fuar düzenlenecek ve bu fuarda dünyanın önde gelen kuruluşları ile firmaları tanıtım yapma fırsatı bulabileceklerdir. Bununla birlikte, Kongre esnasında seminer ve ikili görüşmeleri içeren bir iş programı gerçekleştirilecektir. Ayrıca, 7. Dünya Odalar Yarışması yine Kongre ile eş zamanlı olarak düzenlenecektir.

Yedinci Dünya Odalar Kongresi ile ilgili detaylı bilgiye http://www.iccwbo.org/Congress/2011/Home  web sayfasından ulaşabilirsiniz.