17 Nisan-20 Mayıs 2012:Türkiye Yüzer Sergisi

 17 Nisan-18 Mayıs tarihleri arasında 14 Avrupa ülkesinde,Türkiye'nin geniş kapsamlı tanıtımı,turizm ve ihracatının geliştirilmesi amacı ile hazırlanan TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ hazırlıkları uygulama aşamasına getirilmiştir.

Hükümetimiz tarafından önem verilen ve desteklenen TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ;Yunanistan,İtalya,İspanya,Portekiz,Fransa,İngiltere,Belçika,Hollanda,Almanya,Danimarka,Polonya,Letonya,
Finlandiya ve İsveç limanlarını ziyaret edecektir.

Bakanlıklar,valilikler,kalkınma ajansları ile turizm ve seçkin ihracat firmalarımızın yer aldıkları sergide ülkemizin sanat ve kültür zenginliğini yansıtan sergiler ve etkinlikler de planlanmıştır.

TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ'nde yer alacak her sektör için hedef davetli dataları hazırlanmış olup katılımcı kuruluşların alım gücü yüksek ithalatçı firmalarla ticari ilişkiler kurmaları konusunda önemli hazırlıklar yapmıştır.

1926 yılında Atatürk'ün talimatları ile düzenlenen SEYR-İ TÜRKİYE yüzer sergisinden 86 yıl sonra bu defa her alanda büyük gelişmeler kaydetmiş "MODERN TÜRKİYE" Avrupa kamuoyu önüne çıkmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi İçin: T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı'nın www.abgs.gov.tr/abis sitesinden Türkiye Yüzer Sergisi logosunu tıklayınız.