İki Başkent Buluşuyor - 1.Konexpo Sanayi ve Kültür Etkinliği

 

Sayın Üyemiz;

Konya, tanıtım yolunda hak ettiği yerlere gelmenin uğraşısı içinde. Önümüzdeki günlerde Haliç kıyılarında Konya rüzgarı esecek. 13-16 Eylül 2012 tarihlerinde Feshane Uluslararası Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi'nde İstanbul Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan "1.Konexpo Sanayi ve Kültür Etkinliği" ayrı bir değer taşımakta.

  • Haliç   kıyılarında   güçlü   bir   Konya   rüzgârı   estirebilmek,   yıllardır   göç   veren
    Konya'mızın     çocuklarım     buluşturmak,     sılaya     göçmüş     hemşerilerin     ruh derinliklerindeki Konya'yı ortaya çıkarmak için. Bir olup, birlik olup İstanbul'daki Konyalılara destek verip yüzlerini güldürmek için.
  • Konyalı Sanayici ve İşadamlarımızın maddi, manevi, bilgi, beceri, ekonomi ve sosyal alanlarda birlikteliklerini sağlayarak, bu birliktelikten oluşacak maddi ve manevi güçle hem kendi aralarında ve hem de diğer Konyalı hemşerilerine iş kolunda, eğitim kolunda, ekonomi ve sosyal alanlarda yardımlaşmalarını sağlamak için.
  • Binlerce    kişiye     şehrimizin    kültürünü,     geleneklerimizi,     tarihi    ve     doğal zenginliklerimizi,   sanayimizi,   mutfağımızı   yerkürenin   en   büyük   şehirlerinden İstanbul'da tanıtma fırsatı bulmak için.
  • Konya'nın nerede ise merkez nüfusu kadar hemşerimizin yaşadığı taşı toprağı değerli bir  şehri  yakından  tanımak,  ticari  bağlantılar kurup  işletmelerimizin  birbiriyle tanışmalarına zemin hazırlamak için.

Tarihi ve kültürel geçmişimizi bugünlere taşıyan iki başkent yani Selçuklu Başkenti Konya ile Osmanlı Başkenti İstanbul Feshane'de buluşacak. Feshane II. Mahmut Salonunda toplam 76 stantta sanayi ve ticaret dünyamızın birbirinden değerli firmaları kendilerini tanıtma fırsatı bulacaklar. Haliç Salonunda 52 stantta Belediyelerimiz, Kaymakamlıklarımız, Dernek ve Vakıflarımız yer alarak burada Konya'mızın tanıtımı gerçekleştirilecek. Aynca, açık alanda 30 stantta Konya mutfağı ile Konya ürünlerinin tanıtım ve satışı yapılacaktır.

Stantların metrekare birim fiyatı 150,00 TL. olarak belirlenmiştir. İsteyen katılımcılara bedeli karşılığında anlaşmalı firmalarca stantlar kurulacak, içerisinde masa ve sandalyeler sağlanacaktır. İsteklilerin yetkililerimizle görüşmeleri ve geç kalmadan rezervasyonlarını şimdiden yapmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize Sunulur.

İRTİBAT ADRESİ;
Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği- KONSİAD
Adnan Kahveci Bulvarı Ünverdi İş Merkezi No: 73/34-Bahçelievler/İstanbul
Telefon       : (0212)441 87 10
Belgegeçer : (0212) 441 87 01
Web           : www.konsiad.com
e-posta      : konsiad@hotmail.com; sekreterya@konsiad.com