KSO Başkanı Kütükcü, Konya Tarım Fuarı’nı ziyaret etti

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olan Konya 18. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı’nı ziyaret etti. Konya protokolü ile birlikte fuarda stant açan firmalara hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Başkan Kütükcü, fuara ilginin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Pandemi dolayısıyla 2 yıl aradan sonra tekrar düzenlenen Konya Tarım Fuarı’na 20 ülkeden 461 firmanın katıldığını ifade eden Kütükcü, “Her zaman olduğu gibi, bu yıl da ilginin çok yüksek olduğu Konya Tarım Fuarı, Konya’mız için son derece değerli. Şehrimizin en güçlü sektörü makine ve aksamları sektörü. Makine ve aksamları sektöründe de en güçlü olduğumuz alan tarım makineleri. Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise 3. büyük tarım fuarına Konya olarak ev sahipliği yapıyoruz. Firmalarımız bu fuarda, ürünlerini, yaptıkları yenilikleri ve gelişmeleri çiftçilere aktarma ve sergileme fırsatı buldular. Fuarımızda da memnuniyetle görüyoruz ki, tarım makineleri sektörümüz dünyadaki dijitalleşmeyi yakalama anlamında önemli işler yapıyorlar. Zira bu fuarda da gördüğümüz gibi sektörde, akıllı tarım makinelerine ciddi manada evrilme söz konusu. Bu hem şehrimiz hem de ülkemiz açısından oldukça önemli” dedi.

İlk gün 228 B2B yapıldı

Konya Sanayi Odası olarak, bu yıl 18.’si düzenlenen Konya Tarım Fuarı’na destek verdiklerini, ayrıca ikili iş görüşmeleri (B2B) organize ettiklerini aktaran Başkan Kütükcü, “Fuarın ilk gününde Balkan ülkeleri, Tunus, Filistin, Gana gibi ülkelerden 29 katılımcı ile toplam 228 ikili iş görüşmesi yapıldı. İkili iş görüşmeleri fuar boyunca da devam edecek” ifadelerini kullandı.