Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
AB Bilgi Merkezi

AB BİLGİ MERKEZİ

abbilgi.jpg (5 KB)AB Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği'nin ne olduğu ve Avrupa Birliği ile Türkiye'nin nasıl birlikte çalıştığı konusunda bilgilendirmeye yardımcı olmak, halkın bilgi ihtiyaçlarına hizmet etmek için ülke çapında AB Bilgi Merkezlerini kurmuştur.

Konya Sanayi Odası 2008 yılından bu yana Konya AB Bilgi Merkezi faaliyetlerini yürütmektedir. Bu çerçevede Konya AB Bilgi Merkezi, bölgesel ve tematik etkinlikler, toplumsal münazaralar ile kültürel aktiviteler gerçekleştirerek projeler oluşturmaktadır.

20 şehirde AB Bilgi Merkezleri kurulmuş olup, AB politikaları ve programları, medya etkinlikleri ve bilginin yayılması hakkında yerel ve bölgesel etkinlikler aracılığıyla bilgi desteği sağlamaktadır.

AB Bilgi Merkezleri tarafından yürütülen faaliyetler ve görevleri:

  • Avrupa Birliği ve AB-Türkiye bağları hakkındaki soruları yanıtlamak;
  • Halkın AB'nin çeşitli veri tabanlarına erişimini sağlamak;
  • AB bilgi sağlayıcıları arasındaki ağın genişletilmesine katkıda bulunmak;
  • Hedef gruplarla yakın ilişkiler kurmak ve sürdürmek;
  • Diğer daha uzmanlaşmış kaynaklardan daha fazla bilginin nereden ve nasıl alınacağı konusunda tavsiyelerde bulunarak genel halk için bir referans noktası olarak hizmet etmek;
  • AB - Türkiye ilişkileri ve AB politikaları hakkında uzmanların konuşmacı olarak katıldığı seminerler düzenlemek;
  • AB tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından Türkçe ‘ye çevrilen kitapçık ve diğer yazılı materyalleri kamuoyunun ilgili kesimlerine dağıtmak ve Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen kültürel etkinliklerin düzenlenmesi

 

Detaylı Bilgi İçin:

AB Bilgi Merkezi Koordinatörlüğü

hcura@kso.org.tr