Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Haberler

KSO BAŞKANI BÜYÜKEĞEN, BAKAN BİLGİN’E KONYA SANAYİSİNİN TALEPLERİNİ İLETTİ

KSO BAŞKANI BÜYÜKEĞEN, BAKAN BİLGİN’E KONYA SANAYİSİNİN TALEPLERİNİ İLETTİ

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Mustafa Büyükeğen, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin ve Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik’i ziyaret ederek, Konyalı sanayicilerin sorunlarını ve taleplerini içeren bir rapor sundu. Başkan Büyükeğen, Bakan Bilgin’den Konyalı sanayicilerin sorunlarının çözümü için destek istedi.

Ziyarette Bakan Bilgin’e Konya sanayisi ile ilgili bilgiler veren KSO Başkanı Büyükeğen, Konya’nın üreten, istihdam sağlayan ve ihracat yapan öncü şehirlerin başında geldiğinin altını çizdi.  Başkan Büyükeğen ayrıca, Bakan Bilgin’e Konyalı sanayicilerin Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi, işletmelerde vardiyalı çalışma sisteminin teşvik edilmesi, asgari ücret desteği, sanayide yaşanan insan kaynağı problemlerinin çözülmesi gibi konulardaki taleplerini içeren bir rapor da sunarak destek istedi.

Bakan Bilgin ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. KSO Başkanı Büyükeğen ve yönetim kuruluna yeni dönemde başarılar dileyen Bakan Bilgin, çalışma hayatına verdikleri desteklere devam edeceklerini vurguladı.   

Konya Sanayi Odası’nın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ziyaretine Başkan Yardımcısı Necip Çimen, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ali Arlı ve Ahmet Küçükbacak da katıldı.