Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Haberler

KSO BAŞKANI BÜYÜKEĞEN: “KONYALI SANAYİCİLER OLARAK, ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ ÜLKEMİZİ BÜYÜTMEK İÇİN DURMAKSIZIN ÇALIŞTIK”

KSO BAŞKANI BÜYÜKEĞEN: “KONYALI SANAYİCİLER OLARAK, ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ ÜLKEMİZİ BÜYÜTMEK İÇİN DURMAKSIZIN ÇALIŞTIK”

Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz 2016’da yaşananları asla unutmayacaklarının altını çizen Büyükeğen, “Vatanımız için canını siper eden 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi.

Türkiye’nin tüm kazanımlarını yok etmeyi hedefleyen 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 7 yıl geçtiğini, bu süreçte yaşananları asla unutmadıklarını ve unutmayacaklarını ifade eden Başkan Büyükeğen, şunları söyledi:

“Hain FETÖ terör örgütü ve işbirlikçilerinin ülkemizin istiklalini ve istikbalini hedef aldığı, tarihimizin en büyük ihanetini yaşadığımız 15 Temmuz darbe girişimini asla unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. 15 Temmuz 2016, demokrasi tarihimize vurulmuş kara bir lekedir. Ancak bu karanlık gecede milletimiz gösterdiği kahramanlıklarla canını siper etmiş, ülkesine, özgürlüğüne ve demokrasiye olan sonsuz bağlılığını bir kez daha dünyaya ilan etmiştir.  

Konyalı sanayiciler olarak bizler de, aziz şehitlerimizin bize emanet ettiği ülkemizi büyütmek ve daha müreffeh yarınlara ulaştırmak için durmaksızın çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Bu dönemde Konya’mız, Türkiye’nin büyümesine ve gelişmesine çok önemli katkılar verdi.  Son 7 yılda ihracatımızı 1 milyar 333 milyon dolardan, 3 milyar 262 milyon dolara taşıdık. İhracatçı firma sayımızı bin 709’dan 3 bin 414’e ulaştırdık. Sanayicilerimiz yaptıkları yeni yatırımlar ile yeni istihdam alanları oluşturdular. Konya’mız ülkemizin geleceğine daha güçlü destek veren bir sanayi şehri haline geldi. Birlik ve beraberlik içerisinde geçirdiğimiz bu gelişim sürecini önümüzdeki dönemde inşallah çok daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz.

Bu vesile ile milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, aziz vatanımız için canını siper ederek şehit olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.”