Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

1511–ÖNCELİKLİ ALANLAR ARAŞTIRMA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VE YENİLİK DESTEKLEME PROGRAMI KAPSAMINDA 14 YENİ ÇAĞRI AÇILMASI HK.

1511–ÖNCELİKLİ ALANLAR ARAŞTIRMA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VE YENİLİK DESTEKLEME PROGRAMI KAPSAMINDA 14 YENİ ÇAĞRI AÇILMASI HK.

 

1511–Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Destekleme Programı Kapsamında 14 Yeni Çağrı Açılması Hk.

 

1511 TÜBİTAK Programı çerçevesinde, Ülkemiz öncelikli alanlarında hedef ve ihtiyaç odaklı, izlenebilir sonuçları olan projelerin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Program kapsamında sağlanacak desteklerle,

·         Teknolojik yeterlilik ve bilgi birikiminin artırılması,

·         Mevcut yeteneklerin farklı alanlarda da değerlendirilmesi,

·         Özgün teknolojilerin geliştirilmesi,

·         Teknolojik gelişimde ivme kazanılması hedeflenmektedir.

Program, Mikro/Nano, Elektro-Mekanik Sistemler (MEMS), biyomedikal ekipmanlar, gıda katkı maddeleri, fonksiyonel gıdalar ve akışkan gücü sektörlerini içermektedir.

Desteklenen projeler için KOBİ’ler % 75 büyük ölçekli firmalar ile % 60 oranında hibe alabilecektir. Ayrıca, firma genel gider ödemesi olarak kabul edilen bütçenin % 10’u kadarı destek kapsamına ilave edilecektir.

Projenin başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgiye http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/sanayi/ulusal-destek-programlari/icerik-1511-tubitak-oncelikli-alanlar-arastirma-teknoloji-gelistirme-ve-yenilik-p-d-p adresinden ulaşılabilecektir. Ayrıca, Son Başvuru Tarihi 15 Ekim 2014 – 19 Ocak 2015 tarihleri arasında olduğunu önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

KONYA SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI