Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

BİLİM,SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI MEVZUAT ÇALIŞMASI HK.

BİLİM,SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI MEVZUAT ÇALIŞMASI HK.

 Sayın Üyemiz;

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık’ın katılımlarıyla TOBB ev sahipliğinde gerçekleştirilen TOBB Sanayi Odaları Konsey Toplantısı’nda konuşan Sayın Fikri IŞIK; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın tüm mevzuatının elden geçirilerek, kırtasiyecilik getiren gereksiz tekrara düşen, vatandaşın en hızlı ve etkili hizmet almasını engelleyen mevzuatın ayıklanacağını” ifade etmiştir.

 

Bakan Işık ayrıca ,”Türkiye Cumhuriyeti’nin bürokrasi geleneğinde, hiç kimsenin kendi yetkisini azaltmayı istemediğini, ancak bunu yapmak zorunda olduklarını” belirterek, Bakanlık mevzuatıyla ilgili önerilerin ivedilikle tespit edilmesini ve gönderilmesini talep etmiştir.

 

 

Bu itibarla siz değerli üyelerimizin Bakanlık web sitesindeki mevzuat başlığı altında yer alan (http://www.sanayi.gov.tr/Mevzuat.aspx?lng=tr) iş dünyası ile ilgili tüm mevzuatın incelenerek faaliyet alanınız ile  ilgili gerekli görülen değişiklik taleplerinizin  en geç 12.01.2015 tarihine kadar mserkankanarya@kso.org.tr e-posta adresine yada 248 93 51 no’lu odamız faksına göndermenizi önemle rica ederiz.

 

 

Saygılarımızla

 

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI