Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

İŞGÜCÜ PİYASASI TALEP ARAŞTIRMASI

İŞGÜCÜ PİYASASI TALEP ARAŞTIRMASI

İlgi: Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü   Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün 16.05.2014 tarih ve  24063210-100-6255 sayılı yazısı

Sayın Üyemiz;


4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri, illerinin işgücü piyasasını izleme ve değerlendirme sistemini oluşturmak ve gelecek istihdam ve eğitim ihtiyacını belirlemek amacıyla işgücü piyasası araştırmaları yapmakla yükümlüdür. 

Bu yükümlülük gereğince İl Müdürlüğümüzün düzenleyeceği İşgücü Piyasası Talep Araştırması ile işgücü piyasasında mevcut ve gelecek dönemde meydana gelmesi beklenen mesleki değişim ve gelişmeler izlenebilecek, işverenlerimizin ihtiyaç duyduğu meslek ve beceriler tespit edilecektir.

 Araştırma sadece istatistiki amaçlarla yapılmakta  olup, derlenecek bilgiler İl Müdürlüğümüzün işgücü piyasası taleplerinin belirlenmesinde kullanılacak ve sizlere daha iyi hizmet sunmamızda bize yol gösterecektir. İşveren taleplerini doğru olarak tespit edilebilmesi için sizin işbirliğinize ihtiyaç duyulmaktadır..

 Bu amaçla, üye işyerleriniz tarafından yasal zorunluluk arz eden bilgi formlarının doldurulması amacıyla, Konya  Çalışma ve İş Kurumu  İş ve Meslek Danışmanları 20 Mayıs - 27 Haziran 2014 tarihleri arasında, 10 ve üzeri işçi çalıştıran tüm işyerlerine anket ziyaretinde bulunacağından, ayıracağınız zaman ve işbirliğiniz önemsenmektedir.

Bilgilerinize rica ederiz.

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI