Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

ISTANBUL AIRSHOW

ISTANBUL AIRSHOW

duyuru-ust-2.jpg (26 KB)

ISTANBUL AIRSHOW

6-8 Ekim 2022

Sayın Üyemiz,

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü destekleri ve Türk Hava Yolları, Türk Havayolları Teknik, TUSAŞ ve TAV Havalimanları Holding sponsorluğunda 26 yıldır düzenlenmekte olan etkinliğin 13.sü, 6-8 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Organizasyon, ana destekçi ve sponsorların yanında, Türkiye’de faaliyet gösteren ilgili hemen tüm meslek odaları, birlikler ve kulüplerin de katılım, destek ve işbirliği ile sürdürülmektedir.

ISTANBUL AIRSHOW, 1996’dan bu yana iki yılda bir Istanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen ve TOBB tarafından sertifikasyonu yapılan ‘Uluslararası İhtisas Fuarı’ tesciline sahip Türkiye’nin tek sivil havacılık organizasyonudur.

Tüm uluslararası fuarlarda olduğu gibi ISTANBUL AIRSHOW’da da batı ülkelerinden katılım daha yoğun olmakta, ayrıca katılım sağlayan firmaların ilgilileri de fuarı ziyaret etmektedir. Bu nedenle, üzerinde yoğunlaşılacak ana ziyaretçi hedef kitlesi Doğu Avrupa’dan Orta Asya’ya uzanan, Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkeleri ile Çin, Hindistan, Malezya ve Endonezya’yı da içeren Bölge olarak belirlenmiştir. Bölge’den ziyaret dışında katılımlar da, daha etkin bir iş ortamının oluşması için teşvik edilmektedir. Aynı bağlamda, Bölge pazarlarından gelen her türlü öneri ve talep de değerlendirmeye alınmaktadır.

Geçmiş yıllarda 4 gün olarak düzenlenen Organizasyon, katılımcılardan gelen talepler üzerine 2022 yılında 3 gün sürecektir. İlk iki gün halka açık olmayan Fuar’ın davetiyeleri satılmayıp katılımcılara istenilen adette ücretsiz olarak verilmektedir. Ayrıca, katılımcıların talebi halinde yerli ve yabancı ziyaretçilerin organizatör veya sponsorlar tarafından doğrudan daveti de sağlanmaktadır. Daha önce belirtilen hedef pazarlardan gelecek yabancı ziyaretçi maliyetlerinin bir bölümü yabancı alım heyeti desteği kapsamında Ticaret Bakanlığı tarafından karşılanmakta, bu da ziyaretçi sayısı ve kalitesini artırmaktadır. Yurt dışı ziyaretçilerin tespitinde katılımcı yerli üreticilerin de ülke, firma ve yetkili bazında görüş ve destekleri alınmaktadır.

*Fuara ilişkin Bilgiler ekte yer almaktadır.

*Üyelerimize özel %15 indirim uygulanacaktır.

İletişim İçin:

S. Tayfun Eren

MINT FUARCILIK VE ORGANİZASYON A.Ş

p:  +90 (312) 446 12 94

f:  + 90 (312) 446 10 19

m: +90 (542)  772 48 03

e:  tayfun@expomint.com

w: www.istanbulairshow.com

Saygılarımızla,

KONYA SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI

GENEL TANITIM
IAS 2022 INDOOR HALL
IAS 2022 OUTDOOR
KOSGEB DESTEKLİ YERLİ ÜRETİCİ
Başvuru Dosyası Kobi