Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

KİMYASALLARIN KAYDI, DEĞERLENDİRİLMESİ, İZNİ VE KISITLANMASI HAKKINDA YÖNETMELİK BİLGİLENDİRME SEMİNERİ HAKKINDA

KİMYASALLARIN KAYDI, DEĞERLENDİRİLMESİ, İZNİ VE KISITLANMASI HAKKINDA YÖNETMELİK BİLGİLENDİRME SEMİNERİ HAKKINDA

Sayın Üyemiz;

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Odamıza gelen, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünün yazısına atfen;  Avrupa Birliği'nin (AB) Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) Programının II. Dönemi kapsamında Bakanlık  koordinasyonunda yürütülen "REACH Tüzüğü Kapsamında Kimyasal Güvenlik Değerlendirmesinin Yürütülmesi için Teknik Destek Projesi" 1 Kasım 2019 tarihinde başlamıştır. 31 Ekim 2021 tarihinde tamamlanması planlanan projede ilgili kurum ve kuruluşların kapasitelerinin artırılması ve mevcut Kimyasal Kayıt Sisteminin güncellenmesine yönelik iki temel aktivite yer almaktadır.

Söz konusu proje kapsamında; 14 Ekim 2021 tarihinde İzmir'de ve 15 Ekim 2021 tarihinde İstanbul'da olmak üzere; hibrit yöntemle (hem yüz yüze, hem youtube kanalı üzerinden) Bilgilendirme Seminerleri gerçekleştirilecektir. Seminerlerin her ikisi de aynı kapsamda olup, gündemlerinde söz konusu proje kapsamında yapılan çalışmalar, Kimyasalların Yönetimine İlişkin Bakanlığın Görevleri ve Çevre Kanunu Uygulamaları, Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması Hakkında Yönetmelik'e ilişkin genel bilgilendirme, yenilenen Kimyasal Kayıt Sisteminin (KKS) işleyişi ve KKS'ye entegre edilen Kimyasal Güvenlik Değerlendirme ve Raporlama Aracının tanıtımı konularına yer verilecektir.

Bu çerçevede içerikleri aynı olan ve çevrimiçi katılım linki web adresinde https://kimyasallar.csb.gov.tr yer almaktadır.

 

Bilgilerinize rica ederiz.

 

Saygılarımızla;

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI