Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

KOBİMENTÖR BİGG+ BAŞVURULARI AÇILDI!

KOBİMENTÖR BİGG+ BAŞVURULARI AÇILDI!

duyuru-ust-2.jpg (26 KB)KOBIMentor-BIGG-Basvurulari-Ac.png (177 KB)

KOBİMentör BİGG+ Başvuruları Açıldı!

DÜNYA'YA ÜCRETSİZ AÇILMA FIRSATI!

Sayın Üyemiz,

Ülkemizin en köklü ve başarılı mentörlük programlarından biri olan, TÜBİTAK tarafından BİGG+ programı kapsamında desteklenen KOBİMentör BİGG+ Mentörlük Arayüzü; ülkemizdeki yenilikçi KOBİ'lerin kurumsallaşma ve inovasyon kapasitelerinin geliştirilerek rekabetçiliklerinin artırılmasını, bu işletmelerin inovasyona dayalı hızlı ve sürdürülebilir büyüme göstererek ülkemiz ekonomisine dinamizm kazandırılmasını hedeflemekte, bu hedef doğrultusunda yenilikçi KOBİ’lere başarısı kanıtlanmış özgün mentörlük arayüzü modeli ile mentörlük hizmeti sunmaktadır.

InnoPark 2018 yılından bu yana KOP, MEVKA, UNDP, ILO, TÜBİTAK vb. çok sayıda ulusal ve uluslararası kuruluşla işbirliği yaparak KOBİ mentörlüğü programları tamamlamıştır. Bu programlara kabul edilen işletmeler, uygulanan mentörlük sürecinden önemli kazanımlar elde edilmişlerdir.

InnoPark tarafından 2023-2024 Döneminde TÜBİTAK BİGG+ desteği ile uygulanacak KOBİMentör Programı kapsamında; ülkemizde yerleşik olan en az bir TÜBİTAK Ar-Ge projesini başarıyla tamamlamış 30 yenilikçi KOBİ’ye 8-12 ay süreyle mentörlük ve danışmanlık desteği sağlayarak bu işletmelerin yenilikçilik ve rekabetçilik yeteneklerini geliştirilmesi, bu işletmelerin yenilikçi ürünlerini yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunarak bu pazarlarda rekabet gücü, itibar ve pazar payı kazanması sağlanacaktır.

Programa, başarıyla tamamlanmış TÜBİTAK Ar-Ge projesi bulunan ve bu proje(ler) kapsamında geliştirilip ticarileşmeye hazır yenilikçi ürün veya teknolojilere sahip olan KOBİ statüsündeki kuruluşlar KOBİ BAŞVURU FORMU üzerinden başvurabileceklerdir.

Programa kabul edilecek KOBİ’lere; TÜBİTAK tarafından belirlenen yetkinlik ve yeterlilik kriterlerini sağlayan, TÜBİTAK’ın mentör veri tabanında kayıtlı mentörler arasından mentör ataması yapılacaktır. Mentörler, menti KOBİ’lere 8-12 aylık bir süre içinde uzaktan ve/veya yüz yüze yapacakları periyodik toplantılarla mentörlük hizmeti sunacak, sürecin kapanışında süreç başında her KOBİ için belirlenen süreç başarı ölçütlerine erişilme düzeyi değerlendirilerek TÜBİTAK’ın onayına sunulacaktır.

KOBİMentör BİGG+ Mentör Arayüzüne dahil olarak mentörlük yapmak isteyen deneyimli ve birikimli mentör adaylarının TÜBİTAK Mentör Havuzuna girmek ve KOBİMentör programında mentör olarak görev almak üzere sayfamızda bulunan MENTÖR BAŞVURU FORMU üzerinden InnoPark’a başvurabilirler. TÜBİTAK Mentör Havuzuna giriş için değerlendirme kriterleri başvuru sayfasında verilmiştir.

En geç 15 Haziran 2023 tarihine kadar KOBİMentör Programına başvurularınızı bekler, İşletmenizi yeni ve aydınlık ufuklara taşımak için sizlerle birlikte çalışmak için sabırsızlandığımızı özellikle ifade etmek isterim.

KOBİMentör BİGG+ İnternet Sitesi

10 Soruda KOBİMentör BİGG+ Mentörlük Arayüzü Nedir?
Youtube Videosu için Tıklayınız

Saygılarımızla,

KONYA SANAYİ ODASI BAŞKANIĞI