Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

ÖLÇÜ ALETLERİ PERİYODİK MUAYENESİ

ÖLÇÜ ALETLERİ PERİYODİK MUAYENESİ

Sayın Üyemiz;

3156 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu kapsamında; siz değerli üyelerimizin  işyerlerinde kullandığı ölçü ve tartı aletlerinin iki yılda bir muayene ve damga yaptırılması zorunludur. Yine aynı kanun ile periyodik muayenelerin kimler tarafından yapılacağı belirlenmiştir.

Bu nedenle Ek-1 de bulunan dilekçe örneğini doldurarak ölçü aleti başına bankaya yatırılan muayene ücreti dekontları ile birlikte Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne 2012 yılı 29 Şubat mesai bitimine kadar verilmesi gerekmektedir. (postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)

Periyodik muayenesi Belediye Grup Merkezi Ölçü ve Ayar Memurlukları tarafından yapılacak ölçü aletleri bulunduranlar ise Ek-2 de bulunan dilekçe örneğini doldurarak Belediye Grup Merkezi Ölçü ve Ayar Memurluklarına 2012 yılı 29 Şubat mesai bitimine kadar eskiden olduğu gibi beyannamelerini vereceklerdir.

Yerinde yapılan inceleme sonrası damgası kopmuş, bozulmuş, damga süresi dolmuş ölçü aletini kullanan kişiye, 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunun 15-c maddesi gereğince her ölçü aleti için 1.358.- TL İdari Para Cezası verilir. Ayrıca bu ölçü aletlerine el konularak mülkiyetinin kamuya geçirilmesine karar verilir; denilmektedir.

Bilgilerinize rica ederiz.

KONYA SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI

 

Not: EK-1,EK-2 VE PERİYODİK  MUAYENENİN KİMLER TARAFINDAN YAPILACAĞINI BELİRTEN İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Detaylı Bilgi İçin ;

Bilim Sanayi  ve Teknoloji İl Müdürlüğü

Telefon :321 77 56 Faks :321 77 29 http://konya.sanayi.gov.tr