Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

REACH VE CLP YÜKÜMLÜLÜKLERİ SEMİNERİ

REACH VE CLP YÜKÜMLÜLÜKLERİ SEMİNERİ

 SEMİNER DAVETİ

Bilindiği üzere, REACH Tüzüğü (Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması) 1 Haziran 2007 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiş olup, fiili ilk uygulaması olan “Ön Kayıt” süreci 1 Aralık 2008 tarihinde sona ermiştir. 2 Aralık 2008 tarihi itibariyle “Ön kayıt “ sürecini kaçırmış firmaların takip etmesi gereken prosedürler dahil olmak üzere Kayıt, Değerlendirme, İzin ve Kısıtlama gibi süreçlerindeki gelişmelerin takibi önem arz etmektedir.

Diğer taraftan CLP Tüzüğü (Maddelerin ve Karışımların Sınıflandırılması, Etiketlenmesi, Ambalajlanması) de 20 Ocak 2009 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Söz konusu Tüzüğe göre, AB üyesi ülkelerde faaliyet gösteren, kimyasal madde ve karışım üreten veya ithal eden firmaların, söz konusu madde ve karışımları CLP Tüzüğü usul ve esaslarına göre sınıflandırma, etiketleme ve ambalajlama yükümlülüğü vardır.

Ülkemizin AB’ye üyelik süreci ve kimya sektörü ihracatımızın yarısına yakın bir kısmının AB ülkelerine yapıldığı göz önüne alındığında, REACH ve CLP Tüzükleri ülkemiz kimya sektörünü ve kimyasal hammaddenin girdi olarak kullanıldığı tüm sektörleri  yakından ilgilendirmektedir. 

Bu çerçevede, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından 02 Aralık 2010 tarihinde odamızda gerçekleştirilecek olan; “REACH ve CLP yükümlülükleri” konulu seminere katılımlarınızı bekler, saygılar sunarız.

 

 

KONYA SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI

 

SEMİNER

Konu  : AB’ye ihracat yapan/ihracata yönelik tedarik hizmeti veren firmaların REACH ve CLP yükümlülükleri

Yer     : Konya Sanayi Odası Toplantı Salonu

Tarih : 02 Aralık 2010

Saat    : 13:00-16:00

 

KATILIM FORMU

 

 

Firma Adı

:

………………………………………………………………………

Firma Temsilcisi

:

………………………………………………………………………

Tel / Faks / E-Posta

:

………………………………………………………………………

Lütfen bu formu doldurarak en geç 01 Aralık 2010 tarihine kadar Konya Sanayi Odası’nın 332-248 93 51 nolu faksına iletiniz.