Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

SANAYİ SİCİL BELGESİ VE YILLIK İŞLETME CETVELİ HK./ ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

SANAYİ SİCİL BELGESİ VE YILLIK İŞLETME CETVELİ HK./ ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

 

 

Sayın Üyemiz;

Bilindiği üzere 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 2.Maddesine göre üretim yapan tüm işletmeler Sanayi Siciline kayıt olmak zorundadır. Sanayi Siciline kayıt yaptırmayan işletmeler Sanayi Sicil kanununun 2.Maddesi uyarınca her yıl artan oranda idari para cezasına maruz kalacaktır.

 

02.08 2013 tarihinden itibaren Sanayi Siciline kayıt olmayan sanayi işletmelerine 6495 Sayılı Kanun uyarınca 31.12.2014 tarihine kadar idari para cezası uygulanmamakla birlikte,31.12.2014 tarihinden itibaren bu kanuni süreyi geçirenlere İDARİ PARA CEZASI UYGULANACAKTIR.

 

Ayrıca sanayi siciline kayıtlı olan firmaların yasal yükümlülükleri;

·         Beyanlarındaki her türlü değişikliği (Adres, ürün, unvan vb.)

·         İşletmenin kapatılması veya tekrar faaliyete geçmesini Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne bildirmek

·         Her takvim yılı başından itibaren 4 ay (Ocak, Şubat, Mart, Nisan) içerisinde bir önceki yıla ait bilgileri ihtiva eden “YILLIK İŞLETME CETVELİ” nin veri girişini https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden yapmak ZORUNDADIR.

 

 

Bu nedenle siz değerli üyelerimizin idari para cezasına maruz kalmamaları için yukarıda belirtilen yasal zorunlulukları bilgilerinize rica ederiz.

Saygılarımızla

 

KONYA SANAYİ ODASI

BAŞKANLIĞI