Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

TÜBİTAK BİGG PROGRAMI 2023-01 ÇAĞRISI HAKKINDA

TÜBİTAK BİGG PROGRAMI 2023-01 ÇAĞRISI HAKKINDA


duyuru-ust-2.jpg (26 KB)

TÜBİTAK BİGG PROGRAMI 2023-01 ÇAĞRISI AÇILDI!

Sayın Üyemiz,

TÜBİTAK, uygulamakta olduğu 1512 Tekno girişim Sermayesi Desteği (BİGG) Programı ile üniversite öğrencileri ile mezunlarına, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek girişimlere dönüştürebilmeleri için TÜBİTAK Girişim Sermayesi Yatırım Fonu aracılığı ile %3 şirket hissesi karşılığında 450.000 TL’ye kadar finansal yatırım imkanı sağlamaktadır. Program ile ilgili bilgilere http://bigg.tubitak.gov.tr adresinden erişilebilir.

BİGG Programına başvurular, ülke sathına yayılmış ve her biri TÜBİTAK tarafından BİGG Programı başvurularını alma konusunda yetkilendirilmiş olan BİGG Programı Uygulayıcı Kuruluşları tarafından alınmaktadır. InnoPark’ın lideri, Konya Teknokent, Niğde Teknopark, Mersin Agropark, Afyon-Uşak Zafer Teknopark ve AKÜ-TTO’nun üyesi olduğu BİGG-GİRİŞİMCİ RAMPASI KONSORSİYUMU TÜBİTAK tarafından BİGG Programı başvurularını almak ve 1. Aşama hizmetlerini vermek üzere yetkilendirilmiş 37 BİGG Uygulayıcı Kuruluş Konsorsiyumundan biridir. GİRİŞİMCİ RAMPASI, 1512 BİGG çağrılarına başvurmak isteyen üniversite öğrencileri ile mezunlarının (akademisyenler ve halen bir işte çalışanlar dahil) ya da bunların oluşturdukları takımların programa başvurularını TÜBİTAK adına almakta, başvuran adaylara/takımlara BİGG programından yatırım almalarını sağlamak üzere ücretsiz eğitim, danışmanlık, mentörlük, pazar doğrulama, ön prototip oluşturma, patent başvuru, iş planı hazırlama desteği vb. hizmetleri vermektedir.

BİGG-Girişimci Rampası Ön-Kuluçka programı ile ilgili bilgiler https://girisimcirampasi.com.tr adresindeki web sayfasından elde edilebilir. TÜBİTAK 1512-BiGG 2023 Yılı 1. Çağrısına başvurular da bu adresteki başvuru formunu doldurarak yapılabilmektedir. Programa başvurmak isteyen öğrenci ve mezunlarınız, sorularını bugra.karan@innopark.com.tr elektronik posta adresine veya 0544 250 53 02 nolu telefona yöneltebilirler.

Saygılarımızla,

KONYA SANAYİ ODASI BAŞKANIĞI