Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Haberler

KSO BAŞKANLIĞINA MUSTAFA BÜYÜKEĞEN SEÇİLDİ

KSO BAŞKANLIĞINA MUSTAFA BÜYÜKEĞEN SEÇİLDİ


Konya Sanayi Odası (KSO) 13. dönem organ seçimleri tamamlandı. KSO Hizmet Binasında yapılan seçimlerde Mustafa Büyükeğen, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.  

19 Kasım Cumartesi günü yapılan Konya Sanayi Odası Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimlerinin ardından, KSO’da Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeliği, Meclis Başkanı, Meclis Başkanlık Divanı, TOBB Genel Kurulu Delegeliği seçimleri de tamamlandı.   

Konya Sanayi Odası’nda yapılan seçimlerde Mustafa Büyükeğen, meclis üyeleri tarafından yönetim kurulu başkanlığına seçilirken, 2013 yılından bu yana KSO’nun yönetim kurulu başkanlığını yürüten Memiş Kütükcü de Meclis Başkanlığına seçildi.

KSO’nun yeni Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu; Mustafa Büyükeğen (Yönetim Kurulu Başkanı), Necip Çimen, İbrahim Özen, Ömer Faruk İyibildiren, Celalettin Yılmaz, Mehmet Zaid Çatlı, Kemal Özarpa, Yusuf Küçükhemek, Mehmet Kaçmaz, Ahmet Küçükbacak, Mehmet Ali Arlı.

 “Hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız”

En yaşlı meclis üyesi Ahmet Pekgönül’ün başkanlığında yapılan meclis toplantısında meclis üyelerine hitap eden KSO’nun yeni başkanı Mustafa Büyükeğen, Konya Sanayi Odası’nın tüm üyelerine teveccühlerinden ve duydukları güvenden dolayı teşekkür etti.  

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Büyükeğen, “Bu şehrin sanayicileri olarak hepimizin ortak hedefi Konya’mızın üretimle büyüme rotasını sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmak. İnşallah bizler de, bizden önceki kardeşlerimizin bu hedef doğrultusunda onurla taşıdığı bayrağı, daha yükseklere taşımak için çalışacağız” dedi.

Büyükeğen, “Konya Sanayi Odamız yarım asra yakın bilgi ve tecrübesi ile, yatırımları ve projeleri ile şehrimizin, ülkemizin sanayisine önemli hizmetler vermektedir. Biz de bu projelere yenilerini ekleyerek, ‘Türkiye Yüzyılı’ hedeflerine daha fazla üretim, istihdam ve ihracat desteği vermek için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Sektörlerimizin sürdürülebilirliğine katkıda bulunarak Konya’mızın üretim kabiliyetini daha da ileriye taşımak için çalışacağız. Biliyoruz ki; dünya artık hem küçük bir köy, hem de büyük bir pazar. Dolayısıyla bu dönem, özellikle ihracata daha fazla odaklanacağımız bir dönem olacak. ‘Ben Konya’da üretiyorum’ diyen her sanayi işletmemizin aynı zamanda güçlü bir ihracatçı olmasını istiyoruz. İnşallah hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız” şeklinde konuştu.

KSO MECLİS BAŞKANLIK DİVANI         : Memiş Kütükcü (Meclis Başkanı), Ömer Karakuş (Meclis Başkan Yardımcısı), Ali Semiz (Meclis Başkan Yardımcısı)

MECLİS KATİP ÜYELERİ                               : Muhammed Selman Eryılmaz, Serdar Albayrak

TOBB GENEL KURUL DELEGELERİ               : Memiş Kütükcü, Tahir Büyükhelvacıgil, Necip Çimen, Şenol Önal

KSO DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ                  : Ahmet Şekeroğlu, Yusuf Genç, Mevlüt Aydın, Abdurrahman Vasıf İnan, Ali Deresoy, Fehmi Özbey

KSO HESAPLARI İNCELEME KOMİSYONU  : Mevlüt Müsevvitoğlu, Bekir Yeğin, Hayati Topuz, Hüseyin Özcan, Nuri Serkan Topal.


HABERİN GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ