Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Haberler

KSO’DA ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONUŞULDU

KSO’DA ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONUŞULDU

Konya Sanayi Odası tarafından başlatılan “Sanayide Yeşil Gündem” programlarının ilki, ‘Avrupa Yeşil Mutabakatı Kapsamında Değişen Beklentiler ve Uygulamalar’ temasıyla gerçekleştirildi. Program kapsamında, enerji verimliliği, Paris İklim Anlaşması ve Avrupa Yeşil Mutabakatı gibi başlıklarda bilgiler verildi.

Programın açılışında konuşan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Enerji Verimliliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Selmin Ener Rüşen, enerjiyi verimli kullanmanın öneminden bahsetti. Enerji verimliliğinin yeni bir enerji kaynağı olarak görüldüğünü söyleyen Rüşen, “Var olan bir enerjiyi daha verimli kullanmak bir enerji kaynağı olarak görülüyor. Nasıl ki, güneş enerjisi, kömür, doğalgaz bir kaynak ise, enerji verimliliği de bir kaynaktır. Kamu binalarında ve sanayi tesislerinde önce enerji kullanımını minimuma indirmemiz gerekiyor. Daha sonra yenilenebilir enerji ile bunu desteklemeliyiz. Amacımız bu olmalı” dedi.

Daha sonra konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı İklim Grubu Koordinatörü Ümit Çalıkoğlu da, Paris İklim Anlaşması ve Yeşil Mutabakat konuları hakkında bilgiler vererek, katılımcıların sorularını yanıtladı.