Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Haberler

KSO’DA, FİNANSAL TABLO ANALİZİ ANLATILDI

KSO’DA, FİNANSAL TABLO ANALİZİ ANLATILDI

Konya Sanayi Odası tarafından, Uygulamalı Finansal Tablolar Analizi eğitimi gerçekleştirildi. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Abdurrahman Gümrah tarafından verilen online eğitimde, mali tabloların genel özellikleri, mali analiz teknikleri, mali tablo analiz sonuçlarının raporlanması gibi konularda uygulamalı bilgiler verildi.

Mali tablolarda yer alan bilgilerin anlaşılabilir, ihtiyaca uygun, güvenilir ve karşılaştırabilir nitelikli olması gerektiğini söyleyen Gümrah, “Mali tablolar, yatırımcılara, kredi verenlere ve diğer ilgililerin alacakları kararlarda yararlı bilgiler sağlar. Gelecekteki nakit akımların değerlendirmesinde yararlı bilgiler sağlamış olur. Mali tablolar sayesinde, varlıklar, kaynaklar ve bunlardaki değişiklikler ile işletme faaliyet sonuçları hakkında bilgi sağlanmış olur” dedi.

Gümrah, eğitim kapsamında mali tabloların uygulamalı analizini yaparak, dikkat edilmesi gereken verilere ilişkin bilgiler de paylaştı.

Eğitim soru ve cevaplar ile devam etti.