Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Duyurular

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ STAJ PROGRAMI 2024 HAKKINDA

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ STAJ PROGRAMI 2024 HAKKINDA

duyuru-ust-2.jpg (26 KB)

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ STAJ PROGRAMI 2024 HAKKINDA

Sayın Üyemiz;

Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığı tarafından odamıza gelen yazıda; Başkanlık tarafından 2021 yılında Uluslararası Öğrenci Staj Programı oluşturulmuştur. Program ile, uluslararası öğrencilere deneyim aktarımı, saha tecrübesi edinimi gibi birçok hususta katkı sağlanarak ileride ülkeleriyle yapılacak iş birliklerine zemin hazırlamak amaçlanmaktadır. Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya ve Sakarya şehirlerinde yaz tatili döneminde (15 Temmuz - 20 Eylül 2024) 6 hafta (30 iş günü) sürmesi planlanan Uluslararası Öğrenci Staj Programı kapsamında, öğrencilerin staja ilişkin prim ödemesi Başkanlık ve öğrencinin eğitim aldığı üniversiteyle yapılan protokol gereği ilgili üniversite tarafından karşılanacaktır.

2024 stajlarına yönelik yapılan planlama çerçevesinde, staj kontenjanı sağlayacak kurum/kuruluş/şirketlerin Türkiye Burslusu öğrenciler içinden alanlarına en uygun öğrenciyi tespit edebilmek amacıyla bölüm, ülke, uyruk, dil taleplerinin 9 Şubat 2024 tarihine kadar https://www.turkiyeburslari.gov.tr/Account/login adresi üzerinden Başkanlığa iletilmesi beklenmektedir.

Bilgilerinize rica ederiz.

Saygılarımızla,

KONYA SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI